KPPSP Radziejów

Tragiczny wypadek w miejscowości Borucinek gm. Osięciny


28 czerwca 2019 r. 02:07
Tragiczny wypadek w miejscowości Borucinek gm. Osięciny

W dniu 28 czerwca 2019 roku w miejscowości Borucinek gm. Osięciny na drodze  krajowej DK 62 doszło do wypadku drogowego. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Radziejowie otrzymało zgłoszenie o godz. 09.09. Na miejsce zdarzenia zadysponowano służby ratownicze.

Samochód osobowy marki TOYOTA YARIS zderzył się z samochodem osobowym marki AUDI, które znajdowały się w przydrożnym rowie (jeden z pojazdów dachował). Na miejscu zdarzenia była Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego oraz cztery zastępy straży pożarnej z JRG Radziejów i OSP Osięciny. Działania zastępów  polegały na udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym, które przed przybyciem straży zostały ewakuawane z pojzadów przez osoby postronne (w wypadku udział brały dwie osoby dorosłe i czwórka dzieci). Na miejsce działań zostały zadysponowane dwa zespoły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego. Mimo reanimacji nie udało się przywrócić czynności życiowych jednej z poszkodowanych. Pozostałe osoby zostały przetransportowane do szpitali w Radziejowie, Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Łodzi. Droga krajowa była zablokowana, Policja zorganizowała objazdy. 

W akcji brały udział: zastępy z JRG Radziejów GBA 2/16, GCBA 5/32, Slop Nissan oraz samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Osięciny GBA 2,5/16, policja, pięć zespołów ratownictwa medycznego, dwa smigłowce LPR.

Kręci mnie bezpieczeństwo

Kręci mnie bezpieczeństwo

Kampania społeczna "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Czad i ogień - obudź czujność

Czad i ogień - obudź czujność

Kampania społeczna "Czad i ogień - obudź czujność"

STOP pożarom traw

STOP pożarom traw

Kampania "STOP pożarom traw"

Enova365

KPPSP Radziejów
88-200 Radziejów, ul. Szpitalna 17
kppsp_radziejow@kujawy.psp.gov.pl
Tel/Fax +48 54 285 45 48

Numer alarmowy
998 lub 112