KPPSP Radziejów

Pożegnanie funkcjonariuszy przechodzących w stan spoczynku


6 lutego 2019 r. 01:37
Pożegnanie funkcjonariuszy przechodzących w stan spoczynku

W dniu 31 stycznia  2019 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Radziejowie odbyło się uroczyste pożegnanie funkcjonariuszy przechodzących w stan spoczynku: bryg. Tomasza Ziółkowskiego, st.kpt. Jarosława Patyka, st. asp. Grzegorza Sowińskiego, st. ogn. Andrzeja Kurzawę i st. ogn. Krzysztofa Siarkowskiego.

 

bryg. Tomasz Ziółkowski  swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął 2 września 1991 roku w Szkole Aspirantów Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły w 1993 roku rozpoczął służbę w KR PSP we Włocławku zajmując następujace stanowiska: dowódca zastępu, dowódca sekcji, starszy inspektor, oficer. Po reformie organizacyjnej kraju z dniem 1 styczna 1999 roku przeniósł się do nowo powstałej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie zajmując stanowisko dowódcy JRG, które to pełnił do 31.01.2019 roku. 

bryg. Tomasz Ziółkowski przez wiele lat pełnił służbę jako dowódca JRG. dał się poznać z jak najlepszej strony. Był funkcjonariuszem zaangażowanym w wykonywanie powierzonych mu zadań, odpowiedzialny i sumienny. Podczas wykonywania zadań służbowych wykazywał się profesjonalizmem i fachowością. Wsród podwładnych i przełożonych cieszył sie uznaniem zdobytym poprzez lata nienagannej służby. Wielokrotnie narażał życie i zdrowie w działaniach ratowniczych.

 

st. kpt. Jarosław Patyk służbę rozpoczął w dniu 14 lipca 1997 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Aleksandrowie Kujawskim jako stażysta. Po reformie administracyjnej kraju z dniem 1 stycznia 1999 roku został przeniesiony do  KP PSP Radziejowie, gdzie pełnił służbę na następujacych stanowiskach: młodszy ratownik, ratownik, straszy technik,młodszy specjalista, starszy dyspozytor, dyżurny operacyjny.

st. kpt. Jarosław Patyk był sumiennym i odpowiedzialnym funkcjonariuszem. Wykonywał z zaangażowaniem powierzone mu obowiązki. Dał się poznać z jak najlepszej strony angażując się w funkcjonowanie komendy i PSK.

 

st.asp. Grzegorz Sowiński służbę rozpoczął  1 listopada 1997 roku w KP PSP Aleksandrów Kujawski na stanowisku stażysta. Po reformie administracyjnej kraju został przeniesiony do KP PSP w Radziejowie pełniąc służbę na następujących stanowiskach: młodszy ratownik, ratownik, straszy ratownik, operator sprzętu specjalnego, dowódca zastępu, dowódca sekcji.  Z dniem 1 stycznia 2013 rku objął stanowisko  Zastępcy Dowódcy JRG.

st.asp. Grzegorz Sowiński był funkcjonariuszem zaangażowanym w wykonywanie powierzonych mu zadań, odpowiedzialnym i sumiennym, wielokrotnie narażał życie i zdrowie w działaniach ratowniczych.Podczas wykonywania zadań służbowych wykazywał się dużym profesjonalizmem i fachowością. Dał się poznać z jak najlepszej strony angażując się w funkcjonowanie komendy.

 

St. ogn. Andrzej Kurzawa swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął 1 września 1999 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie, w której pełnił służbę na następujących stanowiskach służbowych: stażysta, młodszy ratownik, ratownik, starszy ratownik, dowódca zastępu.

Był funkcjonariuszem zaangażowanym w wykonywanie powierzonych mu zadań, odpowiedzialnym i sumiennym, wielokrotnie narażał życie i zdrowie w działaniach ratowniczych. W toku słuzby systematycznie zdobywał doświadczenie i podnosił własną wiedzę zawodową.Przełożeni i podwładni uważali go za kompetentnego dowódcę, które chętnie dzielił się swoją wiedzą pożarniczą i umiejetnościami.  Dał się poznać z jak najlepszej strony angażując się w funkcjonowanie komendy.

 

St. ogn. Krzysztof Siarkowski swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął 1 września 1999 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie, w której pełnił służbę na następujących stanowiskach służbowych: stażysta, młodszy ratownik, ratownik, starszy ratownik kierowca, dowódca zastępu.

Był funkcjonariuszem zaangażowanym w wykonywanie powierzonych mu zadań, odpowiedzialnym i sumiennym, wielokrotnie narażał życie i zdrowie w działaniach ratowniczych. W toku służby systematycznie zdobywał doświadczenie i podnosił własną wiedzę zawodową.Przełożeni i podwładni uważali go za kompetentnego dowódcę, które chętnie dzielił się swoją wiedzą pożarniczą i umiejetnościami.  Dał się poznać z jak najlepszej strony angażując się w funkcjonowanie komendy.

Kręci mnie bezpieczeństwo

Kręci mnie bezpieczeństwo

Kampania społeczna "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Czad i ogień - obudź czujność

Czad i ogień - obudź czujność

Kampania społeczna "Czad i ogień - obudź czujność"

STOP pożarom traw

STOP pożarom traw

Kampania "STOP pożarom traw"

Enova365

KPPSP Radziejów
88-200 Radziejów, ul. Szpitalna 17
kppsp_radziejow@kujawy.psp.gov.pl
Tel/Fax +48 54 285 45 48

Numer alarmowy
998 lub 112